Tak trochu jiné soudobé dějiny
Mgr. Vanda Vaníčková; Mgr. Gabriela Cingelová, Ph.D.; PhDr. Pavel Kopeček, Ph.D.; Mgr. Pavel Krákora, Ph.D.;
Nakladatelství Epocha, Praha 2017, první vydání

Nestránkované přenosné médium; rozsah 86 stran; ISBN 978-80-7557-349-0

Výstup vznikl díky podpoře interní grantové soutěže Univerzity Palackého v Olomouci (7. ročník) s názvem
Dějepisné vzdělávání s akcentem na soudobé dějiny a jeho reflexe ze strany učitelů.


prebal

Vlastnická práva

Videa, respektive odkazy na videa obsažené v této kapitole, jsou ve vlastnictví třetích stran (YouTube uživatelé - potažmo server YouTube, Univerzita Palackého v Olomouci...). Nemůžeme proto bohužel zaručit jejich dostupnost v budoucnu. V případě, že se video na daném serveru již nevyskytuje, doporučujeme zkusit vyhledat příslušné video podle názvu na stejných webových stránkách, popřípadě na internetu všeobecně.

Úvodní obrázky ze všech stránek jsou stažené ze serverů www.pexels.com nebo www.pixabay.com, které tyto fotografie nabízí pod licencí Creative Commons (CC0) license, jež dovoluje užití těchto fotografii pro jakékoliv legální důvody. Více o této licenci na oficiálních stránkách.

Na použití kreslených ilustrativních obrázků byl získán souhlas jejich autorů Kateřiny Brádlové a Benedikta Coufala. Stejná dohoda je také uzavřena se členy Katedry společenských věd ve věci využití jejich fotografií.

Webová šablona byl stažena ze stránek www.html5up.net, kde je ke stažení pod licencí The Creative Commons Attribution 3.0 License.

Na publikaci se dále podíleli


Ing. Pavel Stárek
programátor; designer

E-mail: pav.starek@gmail.com

Mgr. Soňa Žaloudková
testovací lektorka,
učitelka ZŠ - Dějepis, Český jazyk, Výchova k občanství

E-mail: zaloudkova.sona@seznam.cz

Nakladatelství Epocha s.r.o.
nakladatelství

E-mail: epocha@epocha.cz


Jak s médiem pracovat

Rady od programátora a designera

Zvolený způsob prezentace projektového výstupu - "webová stránka" - byl vybrán na základě uživatelské spokojenosti s moderním technickým provedním předchozího ročníku projektu Katedry společenských věd PdF UP. Dále také kvůli snadnému ovládání Vám blízkého webového prostředí.

Interaktivní publikace je vytvořena stejnou cestou, jakou se vytváří webové prezentace. Proto se Vám také otevřela ve webovém prohlížeči. Díky tomu můžete využívat standardní webové nástroje - šipka zpět, atd.

Kvůli licenčním podmínkám nebylo možné videa z kapitoly Svět videa stáhnout přímo na publikaci. Pokud si budete chtít vybraná videa přehrát, spusťte tuto aplikaci na počítači připojeném k internetu..

Publikace Tak trochu jiné soudobé dějiny byla testovaná na prohlížečích

  • Google Chrome - verze 55.0.2883.95
  • Mozilla Firefox - verze 37.0.2

V případě, že se vám publikace zobrazuje na prohlížeči špatně, prosím kontaktujte správce Vašeho počítače nebo zkuste jiný webový prohlížeč.